JOGA OGRĒ

 


 

chakras

.. Okulto muguras smadzeņu centru(čakru, astrālo lotosu) atmodināšana ir svēts joga mērķis. Rietumu interpretētāji nav izpratuši, ka Jaunās derības Jāņa atklāsmes grāmatā atrodama simboliska jogas zinātnes apskate, kuru Kungs Jēzus mācīja Jānim un citiem sev tuviem mācekļiem. Jānis atzīmē(Jņ.atkl. 1:20) " noslēpums par septiņām zvaigznēm" un " septiņas draudzes" ; šie simboli attiecas uz septiņiem gaismas lotosiem, kas ir aprakstīti jogas traktātos, kā septiņas "slazdu durvis" muguras smadzeņu kanāli. Caur šīm dievišķi izplānotām "izejām", jogs, ar zinātnisku meditāciju, izbēg no ķermeņa ieslodzījuma un atgūst savu patieso būtību, kā Gars. 

Septītais centrs(Sahasrāra)- "tūkstoš ziedlapiņu lotoss" smadzenēs, ir Bezgalīgās Apziņas tronis. Dievišķās apgaismes stāvoklī jogs uztver Brahmu, jeb Radītāju Dievu kā Padmaju- "to, kas dzimis no lotosa".  ..

 

                                                                            Paramahansa Jogananda "JOGA AUTOBIOGRĀFIJA"

 

 


Kailāsa kalns

 

Īpaša vieta uz zemes, kura tiek dēvēta par pasaules centru un Dieva mājvietu. No sanskrita tulkojot tas nozīmē kristāls. Kalns atrodas Himalajos, Tibetas ziemeļrietumos, kalnainā un tuksnešainā vidē. Uz šo vietu dodas daudzi pasaules iedzīvotāji,  dažādu reliģiju cilvēki - hinduisti, džainisti, budisti, boni, kā arī jogi, lai veiktu tā saucamo koru jeb parikramu - rituālu apkārtapiešanu ap šo kalnu(52km). Pie tam atseviški pārliecinātākie un izturīgākie to veic pat 108 reizes. Taka ap kalnu vijas no 5000 līdz 5600 metru augstumam. Pats kalns ir 6656m augsts. Aiz cieņas un bijības pret šo vietu, tajā kāpt augšā neklājas, un to darīt nav vēlams. Katram ir savs pieņēmums un ticība par šī kalna saturu - vieniem tā ir Budas mājvieta, otri uzskata, ka tur sēž Šiva. Ir pieņēmums, ka apejot šo kalnu cilvēks atbrīvojas no savas karmas. Šāds svētceļojums ir absolūti transcendentāls. Turpat netālu atrodas arī svētais Manasarovara ezers ar kuru saistās daudz leģendas un ticējumi. Viens no ticējumiem vēsta, ka Dievs (Brahma) vispirms radīja šo ezeru un pēc tam tikai zemi. Ticējums vēsta, ka peldoties šajā ezerā ir iespēja attīrīt sevu karmu. 
         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ