JOGA OGRĒ

 


MEDITĀCIJA 

Sanskritā to sauc par dhianu. Dhiana ir ceļš uz pilnību. Koncentrēšanās jeb dhārana ir pirmsākums meditācijas procesam, bez tās nekas nenotiek. Ir svarīgi, uz ko mēs koncentrējamies.  Ar meditāciju iesākta diena būs līdzsvarotāka un nesteidzīgāka, savukārt vakara meditācija ļaus jums labāk gulēt un vieglāk atgūt enerģiju.

Tā kā meditācija ir Aštanga jogas pirmspēdējais līmenis pirms samadhi, tad jāsaprot cik būtiska tā ir un cik nopietni tā jāpraktizē. Ar sapratni, negaidot no tās nekādus rezultātus, jo rezultāts ir pats process. Jo vairāk jūs to praktizēsiet, jo skaidrāka būs jūsu dzīve. Meditācija nogalina visas sāpes, ciešanas un negācijas, kas mūs ir līdz šim nomākušas, tas ir ceļš uz brīvību - mokšu






Kā sākt praktizēt meditāciju

Meditācijas ideja mūsdienās ir populāra ne tikai tiem, kuri ir saskarē ar jogu, bet arī cilvēkiem, kuri ir ceļā uz sava līdzsvara sakārtošanu. Ne vienmēr to jāsaista ar kādu konkrētu garīgo ceļu. Jo pēc mirkļa klusuma ilgoties var jebkurš cilvēks. Liela cilvēces daļa atrodas monotoni ilgstošā skrējienā pēc kaut kā. Pat rullējot telefona ekrānu mēs nezinām ko paši meklējam un kas ir tas pie kā mēs apstāsimies. Varbūt tas ir atrodams pavisam kur citur.

Lai uzsāktu individuālu meditācijas praktizēšanu nav nepieciešami nekādi palīgrīki. Ja nu vienīgi sedziņa vai neliels paklājiņš uz kā sēdēt. Mūsdienās ļaudis ir iemanījušies pielietot arī dažādas iedvesmojošas aplikācijas virtuālajā vidē. Bet arī tās jums īsti nepalīdzēs, jo ar laiku var izveidoties pieradums, kurš turēs jūs savā atkarībā. Lai sāktu meditēt jums ir nepieciešams nedaudz brīvs laiks, tīra izvēdināta telpa un motivācija. Pie motivācijas varētu piederēt doma par atbrīvošanos no steigas, raizēm, traucējošām emocijām līdz pat absolūtai apziņas brīvībai un apskaidrībai. Ieguvumu spektrs ir bezgalīgs. Bet viena no meditācijas vērtībām ir mirklis miera un skaidrības pašā procesa laikā.

Sāciet ar ērtas meditācijas pozas ieviešanu. Vislabāk to ir darīt sēdus. Un uz grīdas. Pamēģiniet sēdēt ar sakrustotām kājām, ko jogā sauc par laimīgo, jeb ērto pozu(sukhāsana). Ērtības labad varat palikt nelielu spilventiņu vai salocītu segu zem sēžamvietas. Būs ērtāk.  (Ja kaut kādu apstākļu dēļ jums šāda sēdēšana nav pieņemama, tad varat sēdēt uz krēsla) Iztaisnojiet muguru pastiepjoties uz augšu ar galvas augšējo punktu, pievelciet sev nedaudz tuvāk zodu. Noturot taisnu muguru, centieties nesasprindzināt ķermeni. Viegli aizveriet acis. Šo stāvokli cenšaties saglabāt visu meditācijas prakses laiku.

Svarīgi meditācijas laikā ir atbrīvoties no jebkādu problēmu risināšanas. Mēģināt nekavēties atmiņās vai piedalīties nākotnes plānošanā. īsāk sakot ļaut prātam būt atslābušam. ļaut prātam atpūsties. Tas noteikti ar pirmajiem meditācijas seansiem neizdosies, bet ar laiku jūs sajutīsiet lielu šāda stāvokļa vilinājumu. Iesācējam meditācijā vispieejamākā prakses forma ir savas elpas novērošana. Tātad, vienīgais, kas jūsu prātam jādara ir jāturās pie vienas domas - elpa. Šķiet tik maz darba prātam, bet tik grūti to ir realizēt. Visas elpas kvalitātes ir jāpavēro - garums, skaņa, vienmērīgums, temperatūra. Tas viss jūsu apziņā sāks ieviest korekcijas, kas vainagosies ar atbrīvotu sajūtu prātā un, līdz ar to, pat fiziskajā dzīvē.

Pamēģiniet! Lai veicās!

 

 






         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ