JOGA OGRĒ

 


Apsēdieties 15 minūtes ērtā atslābinošā pozā. Aizveriet acis. Atslēdziet prātu no ārējiem lietām. Nomieriniet visu apziņu. Atmetiet liekās domas. Iedomājieties, ka jūsu ķermenis ir līdzīgs koka skulptūrai un ka esat pilnībā atdalīts no tā. Iztēlojieties, ka ķermenis ir tikai instruments jūsu rokās. Apzinieties sevi kā bezgalīgu garu vai ātmanu visumā.

                                                                                      (Svāmī Šivananda Sarasvatī)

 


RELEKSĀCIJA

 Tikpat svarīgi, kā pareizi elpot, ir pareizi relaksēties jeb atpūsties. Ne tikai tādēļ, lai atbrīvotos no  fiziska noguruma, bet gan lai sakārtotu un nomierinātu prātu un emocijas. Kamēr cilvēkā mājo simtiem domas, kuras sadrumstalo cilvēka apziņu, tikmēr uz stabilitāti un līdzsvaru dzīvē nav ko cerēt. Cilvēki no steigas un stresa atbrīvojas dažādos veidos - ļaujoties  garšīgiem ēdieniem, dzērieniem, kino, miegam, seksam, azartspēlēm. Arī alkohols ir vsipārpieņemts atslābināšanās līdzeklis. Bet svarīgi saprast, ka šīs visas relaksācijas formas ir bēgšana no realitātes, izvairīšanās ieraudzīt pašiem savu dzīvi.

Jogā ir kāda īpaša relaksācijas tehnika, kuru sauc par joga nidru. Šo tehniku var dēvēt par dievišķo miegu. Tā ir apzināta sistemātiska releksācijas tehnika, kuras laikā elpa kļūst nesteidzīga un ritmiska, normalizējas sirdsdarbība, sabalansējas emocijas, atgriežas miers un harmonija, un cilvēks sāk apjēgt realitāti. Apzinoties katru savu ķermeņa un prāta slāni praktizētājs arvien dziļāk pieskaras dziļai zemapziņai, kur dzīvo visi mūsu cēloņi.  Caur sistemātisku joga nidras praktizēšanu cilvēka apziņā iestājas dievišķīgs klusums.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ