JOGA OGRĒ

 


JANTRA

Termins jantra no sanskrita tulkojams kā instruments. Jantra ir sens tantras aspekts. Tas ir attēls, kurš sevī ietver grafiski matemātisku  vai numeroloģisku absolūtu visuma vai kādu visuma aspekta atspoguļojumu. Katrai fiziskai formai visumā ir arī smalkā forma, kuru sevī ietver jantra. Tā satur sevī enerģētiso lauku, uz kuru koncentrējoties vai to vizualizējot mēs šo prānu spējam akumulēt savā apziņā. Caur šīm ģeometriskajām pirmsākotnējām formām jantrai piemīt enerģētisks transformējošs spēks, kurš neatkarīgi no mūsu prāta virspusējām spējām ienāk apziņas dziļākajos slāņos.  
 

Viena no spēcīgākajām ir Šrī jantra, kura sevī atspoguļo visuma enerģētiko vīrišķā un sievišķā saplūšanu un pilnību. 
 
sri yantra
 
 
Jantras zīmēšana var kļūt par jūsu jogas praksi- sadhanu. Viena no visgrūtāk uzzīmējamajām jantrām ir Šrī jantra. Tā sastāv no kvadrāta ar četrām "ieejām" no katras debess puses. Tā iekšienē ir divi apļi ar 16 lotosa ziedlapiņām ārējā un 8 ziedlapiņām iekšējā aplī. vidustelpā ir sakrustoti 9 trijstūri - 4 uz augšu un 5 uz leju vērsti. Pašā vidū - uz leju vērstā trijstūrī atrodas visas šīs telpas, jeb visuma centra punkts - bindu. Deviņu trijstūru šķautnes savā strarpā precīzos punktos krustojoties veido daudzus citus trijstūrus, kuriem ir noteikts skaits. Katrai jantras detaļai ir nozīme un dziļš sakrāls saturs. 
Šrī jantra mūžīgi ir interesējusi un vilinājusi ik katru, kurš cenšas izzināt visuma likumus un sakarības. Jantra visumu attēlo caur dievišķajām formām un attiecībām. 
ne vienmēr izdodas ar pirmo piegājienu uzzīmēt precīzu Šrī jantru. Svarīgs ir pats process. Procesā jūs trenēsit spēju koncentrēties un būt apzinātam savās darbībās.
 
 
Uzzīmētā jantru varat ierāmēt un turēt savā tuvumā vai arī piekārt telpā, kur veicat jogas prakses. Varat papildināt savu "altāri" jeb pudžu ar šo jantru. Varat veikt meditācijas, vērojot jantru, koncentrējoties uz to.
Lai izdodās!

         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ